MOVIES

Černá labuť // Black Swan

21. května 2013 v 21:08 | Michelle Saddler
Měla jsem možnost podívat se na film Černá labuť a tak jsem toho využila. A podle mě je to opravdu skvělý snímek. Je to psychologický film o baleríně Nině, která se chce kvůli roli v Labutím jezeru stát za každou cenu dokonalou. Do toho přichází nová tanečnice Lily a stává se pro Ninu velkou konkurencí. Otázkou zůstává, zda-li Nina, která přesvědčivě dokáže ztvárnit Bílou labuť, dokáže zahrát i Černou labuť. S Lily mezi nimi vzniká podivné přátelství a Nina se snaží být perfektní tanečnice, což ji začíná ničit, ona se ale vysněné role nechce vzdát.
Ačkoli takové druhy filmů nemám moc ráda, tenhle mě ale velice překvapil, zvláště konec byl strhující a zajímavý. Natalie Portman i Mila Kunis jsou obě velice nádherné a velmi jim to sluší. Natalii především velice obdivuji za to, jak dřela, aby byl její výkon perfektní a právem za něj byla oceněna Zlatým glóbem.
Takže já mohu tento film jedině doporučit, je úžasný.

Pevné pouto // The Lovely Bones (2009)

2. května 2013 v 20:24 | Michelle Saddler
Asi dva týdny zpátky dávali v televizi film režiséra trilogie Pána prstenů Petera Jacksona - Pevné pouto. Už jsem kdysi dávno o tomhle filmu četla, tak jsem neváhala a podívala se na něj.

"Jmenuji se Susie Salmonová. Bylo mi čtrnáct, když mě zavraždil." Touto větou začíná mladá dívka vyprávět svůj příběh. Jednoho dne se vrací ze školy zkratkou přes pole a tam potká pana Harveyho. Soused, který působí na první dojem spíše plachým a nenápadným dojmem, je ve skutečnosti vrah, který Susie zabije. Tady by to mohlo vše skončit, ocitáme se však společně se Susie ve zvláštním barevném světě, v podstatě mezi nebem a zemí. Odtud Susie sleduje další osudy své rodiny, která je z její smrti zničená, kluka, do kterého byla zamilovaná a jejího vraha, pana Harveyho, který pomalu hledá další oběť.

Za mě musím říct, že je to opravdu nádherný film. Velice moc se mi líbila myšlenka filmu, v některých chvílích to bylo hodně napínavé a někdy také smutné, samozřejmě jsem brečela. Saoirse Ronan je hezká a velice přirozená a má nádherné oči, na tu roli se opravdu hodila. I ostatní postavy byly skvělé - Mark Wahlberg a Rachel Weisz (moje oblíbená herečka) jako rodiče Susie a především herec hrající pana Harveyho byl opravdu přesvědčivý a mnohdy z něj šel opravdu strach. Což už se mi líbilo míň, byly vizuální efekty toho mezisvěta, přišlo mi to trochu kýčovité, ale celkový dojem z tohoto filmu mám velice dobrý. Po dlouhé době jsem viděla film, který mě opravdu zaujmul!


TRAILER:

Anna Karenina (2012)

20. ledna 2013 v 16:07 | Michelle Saddler
Ve středu jsme byli v kině na filmu Anna Karenina. Většina z vás ten příběh určitě zná - Anna Karenina je vdaná za vlivného muže, s nímž má syna. Jede do Moskvy navštívit bratra a seznamuje se s důstojníkem Vronským. Oba se do sebe zamilují a začnou se tajně scházet. Anna se ale postupem času musí rozhodnout, jestli dá přednost pohodlnému životu se synem a s mužem, kterého nemiluje nebo své osudové lásce. Její vztah s Vronským vyjde najevo a ruská společnost ji za to dost nekompromisně odsuzuje. Z energické a veselé ženy se tak stává troska, která má deprese, výčitky svědomí a je psychicky na dně, k tomu všemu ji Vronský už nemiluje tak, jako dřív. Nakonec to vše je příčinou toho, že Anna spáchá sebevraždu skokem pod vlak.

Taková malá zajímavost - režisér umístil děj filmu na divadelní scénu. Když nám tohle řekl pořadatel před začátkem filmu, říkala jsem si, že mě to asi bavit nebude. Ale mile mě to překvapilo, bylo to krásné, zajímavé a originální. Těšila jsem se, až uvidím Keiru, hrozně jí to slušelo. A představitel Vronského mě úplně dostal, na první pohled sice není moc hezký, ale má moc krásné oči, :) Měli to dobře zpracované, skvělé kostýmy a perfektní hudba. Pro mě to byl fakt zážitek. Kdo je fandou historických dramat, tak se mu to určitě bude líbit. Doporučuji. :)

Nezapomeň na mě // Remember Me (2010)

2. ledna 2013 v 20:21 | Michelle Saddler
Ahoj, dnes jsem strávila den učením se do školy, protože v pátek budeme pravděpodobně psát písemku z matiky a taky jsem se balila na intr. Pojedu až ráno, budu muset vstávat v pět, ale to dospím po škole. :)

Kdo se včera koukal na ČT1 na film s Robertem Nezapomeň na mě? Původně jsem chtěla jít brzy spát, ale pak jsem si uvědomila, že na dlouho dobu je to poslední večer, kdy můžu ponocovat, protože pak budu muset vstávat brzy do školy atd. Takže jsem se na to dívala až do té jedné ráno a musím říct..opravdu krásný film. U konce jsem vyloženě brečela, což je ale u mě docela normální, protože já u filmů brečím skoro pořád. Robert vypadá v tom filmu tak sympaticky, hlavně když se s Emílií seznámí. Nemohla jsem se ale pořád nějak zbavit dojmu, proč má ' upír Edward skoro furt v puse tu cigaretu'. :D Vypadá to, že se nálepky upíra hodně dlouho nezbaví. A Robertovi i Emilii to spolu moc slušelo. :)
Takže doporučuji se podívat!Michelle Saddler
 
 

Reklama